Fotky zde

Hubertova jízda na Šelmberku

Fotky zde

Výkonnostní zkoušky klisen - Heroutice

Dne 26. září se klisna Akara z chovu terezy Káškové zúčastnila zkoušek tříletých klisen v Herouticích. S jezdcem Romanem Šafratou se z celkového počtu 9 klisen umístila na 3. místě s 8 body za výkonnost.

Podzimní jezdecké závody Mažice

7. září se Jarda Mareš s Beatrix zúčastnil skokových závodů v Mažicích. Startovali v soutěžích Z a ZL. V Z se umístil na 6. místě.

Svod fríských koní

Dne 7. září proběhl v Headíšťku u Sadské mezinárodní Svod fríských koní, kterého se zúčatnila i klisna z vlastního chovu Pavly Ustrnulové z Noskova, Marion van de Vijver. Tato roční klisna získala 2e premii a titul Reservní šampionka ročních a dvouletých klisen.

Jezdecké závody Mladá Vožice

Poslední prázdninová sobota patřila v Mladé Vožici u Tábora již tradičně koním, jezdcům a všem příznivcům jezdeckého sportu. Členové Jezdeckého klubu Mladá Vožice uspořádali 6. ročník jezdeckých závodů. Organizátoři závodů připravili 6 různých soutěží. První dvě soutěže byly připraveny pro začínající jezdce, kteří ještě nemusí mít jezdeckou licenci a mohou tak získat zkušenosti z parkurového skákání. Ve skokové soutěži „HOBBY“ na limitovaný čas do 80 cm si nelépe vedla Eliška Mihalíková na koni Genesis 11 ze Sportovní stáje Cholunná. V soutěži „HOBBY“ – dvoufázové skákání 90/100 cm zvítězila dvojice Michaela Dostálová, Grant 3 z JK Statek Měšice. Žlutou, vítěznou stužku již v oficiální skokové soutěži stupně „Z“ získala Klára Svobodová s Jordánem 2 z JK VEZDRATĚZDRAD. Další soutěže „ZL“ a „L“ vyhrál zkušený jezdec Roman Šafrata s N Šoči z JK Louňovice, který v rozeskakování soutěže „L“ předvedl opravdu odvážnou jízdu a potvrdil tak přísloví: „To nejlepší na konec“ – se svým koněm totiž uzavíral celé startovní pole jezdců a koní.

Zpestřením závodů byla ukázková soutěž pro děti na pony i velkých koních, kde mohou startovat jen děti, které nezávodí v jiných soutěžích a mohou absolvovat parkur i s vodičem. Pro malé jezdce je to jistě dobrá příležitost, aby si zkusili, jaké to je jet před zraky rozhodčích a diváků a mohli tak začít sbírat cenné zkušenosti v parkurovém ježdění. Malé jezdkyně, startovaly samé dívky, musely absolvovat parkur s klasickými překážkami, ale také musely projet slalom mezi barely. Z vítězství se těšila Barbora Vaňková na koni Treser z JK Ratibořské Hory. Za domácí klub se představily dvě začínající jezdkyně – Jana Švárová s Majdigou, která absolvovala parkur sama a Eva Adamová na Albínkovi, projeli parkur s pomocí vodiče. Všechny dívky si vedly moc dobře a po zásluze byly odměněny potleskem diváků a pěknými cenami.

Skvělou atmosféru, která celé závody provázela, umocnilo i počasí, které konečně po dvou letech ukázalo organizátorům svou slunnou tvář. Výherci a umístění si odváželi nejen hřejivý pocit, že se jim zadařilo, ale také zajímavé ceny od různých sponzorů. Mediálním partnerem a jedním ze sponzorů byl také časopis Koně & hříbata, který pro umístěné věnoval předplatné. Všem sponzorům patří velký dík organizátorů, protože bez jejich podpory by nebylo možné závody uspořádat.