2016

16. Hubertova jízda Mladá Vožice

Šestnáctý ročník vožické Hubertovy jízdy se konal 28. října. Akce se účastnila 31 jezdců na koni. Letošní trasa vedla ze Šelmberka do Noskova a zpět. Závěreční hon na liščí ocas nejúspěšněji zvládl domácí jezdec František Adam s Argentou.

Jezdecké závody Boheme Facility Cup

Letos posledních Zduchovických závodů na otevřeném kolbišti se 22. října zúčastnila Eva Adamová. Na ponících Keulse Hoeve Tim a Kantje`s Carija startovala ve skokových soutěžích pony handicap stupně LP a SP, které se jely na čas. Eva s Keulse Hoeve Timem v soutěži LP obsadila 7. a v soutěži SP 6. příčku.

fotky , výsledky

Oblastní mistrovství Jihočeského kraje v parkurovém skákání - Podzimní skokové závody v Dubenci

1.října JK Tandem pořádal v Dubenci oblastní mistrovství Jihočeského kraje v parkurovém skákání. Za Jezdecký klub Mladá Vožice startovala v kategorii pony jezdců ve věku od 8 do 12 le Eva Adamová s poníky Kantje`s Carijou a Keulse Hoeve Timem. Zahajovací soutěž pony handicap PZL, která se jela na limitovaný čas Eva s oběma poníky absolvovala bez trestných bodů a umístila se na 8 a 10. místě. V mistrovské soutěži pony handicap PL o nejlepší styl jezdce pro děti do 12 let Eva s Keulse Hoeve Timem bezchybný výkon zopakovala a po obdržení 7,9 bodů za styl obsadila druhé místo. S Kantje`s Carijou
se Evě za chybu v parkuru odečítalo 0,5 trestného bodu a konečné bodové hodnocení 7,2 bodů stačilo na 6. příčku.

fotky, fotky Šárka Drahošová, výsledky

24.září se Eva Adamová zúčastnila jezdeckých závodů pořádaných JO La-Bohéme Zduchovice. Na koních Keulse Hoeve Tim a Kantje`s Carija ve Zduchovicích absolvovala bezchybné parku ZLP na limitovaný čas a LP na čas. V soutěži pro pony stupně L se  v konkurenci 21 startujících umístila na 3. místě.

Výsledky , fotky , fotky

Jezdecké závody Mladá Vožice

4. Den s koňmi na zámku - HOBBY PARKUROVÉ SKÁKÁNÍ

JK Dvůr Dvořák Žirovnice uspořádal dne 14. srpna v České Olešné u Strmilova parkurové závody. Eva Adamová absolvovala bezchybně parkur do 80 cm na limitovaný čas s Keulse Hoeve Timem  i s Kantje`s Carijou, se kterou se umístila na 4. příčce. V následující soutěži stupně ZM do 90 cm, které se zúčastnilo 21 dvojic, Eva s Carijou po jedné chybě v rozeskakování obsadila 9. příčku. Nejrychlejší bezchybnou jízdou v rozeskakování Eva s Timem zvítězili.

Jarní třídění chladnokrevných hřebečků v Proseči pod Křemešníkem

Dne 6.5.2016 proběhlo v testační odchovně v Proseči pod Křemešníkem jarní třídění chladnokrevných hřebečků. Z ročníku 2014 byl hodnocen také hřebeček Českomoravského belgického koně 1/367 Blesk z chovu pana Václava Holuba z Mutic. Hřebeček je po plemnném hřebci 2955 Bošar, který působil do loňského roku na stanici hřebců v Louňovicích pod Blaníkem, matkou je klisna 13/397 Bety. Blesk byl hodnocen  jako nejlepší ze svého ročníku pro své růstové parametry, exteriér v typu belgika, nadprůměrnou mechaniku pohybu a obdržel známky 5/5/4,5.

Odkaz na článek v Jezdectví

MERCEDES-BENZ SUMMER CUP 2016

31. července se Eva Adamová a její dva poníci zúčastnili jezdeckých závodů v areálu Equitana Martinice. S Keulse Hoeve Timem absolvovala s jedním shozením parkury stupně ZLP a LP, které se  jely na čas . S Kantje`s Carijou Eva v soutěžích LP a SP odstartovala až po vydatném dešti, kdy bylo kolbiště hodně mokré. Přesto se jim podařilo parkur stupně LP překonat bez trestných bodů a v parkuru SP na překážkách nasbíraly 9 trestných bodů.

fotky, výsledky , fotky

CHANNEL STAR 4.KOLO -SUPERSPECIÁL

Eva Adamová16. července startovala s Kantje`s Carijou v soutěži LP a s Keulse Hoeve Timem v soutěži LP a SP ve Zduchovických závodech 4. kola channel star. S Keulse Hoeve Timem se Evě podařilo překonat parkur stupně LP o výšce 90 cm bez trestných bodů.

výsledky, fotky

MEMORIÁL JANA PAPOUŠKA

Jezdecká společnost EQUITANA z.s. pořádala ve dnech 29.6. - 3.7.2016 skokové závody v areálu Equitana Martinice. Závodní den ve středu zahájily pony soutěže stupně ZLP na limitovaný čas a LP na čas, ve kterých se svými dvěma poníky startovala i Eva Adamová. S Kantje`s Carijou zajela Eva v soutěži stupně L bezchybný parkur a umístila se na 9. místě.

výsledky , fotky

CHANNEL STAR 3.KOLO - Zduchovice

3. kola channel star se se svými dvěma poníky Timem a Carijou zúčastnila Eva Adamová. V soutěži pony kategorie B handicap LP -na styl Eva s Kantje`s Carijou obdržela 7,5 bodů a umístila se na 7. místě. Protože z dětí do 12. let byla 3., tak si do žebříčku CHANNEL STAR PONY SMALL TOUR připsala 8 bodů. S Keulse Hoeve Timem Eva jednou chybovala a získala 6,5 bodů. V soutěži pony handicap - SP - na čas Eva se svými poníky startovala poprvé. S Keulse Hoeve Timem za jedno shození a drobnou navigační nepřesnost obdržela 8 trestných bodů.

Výsledkyfotky.

TRENCH OPEN 2016 - Opřetice

Eva Adamová 29. května startovala v Opřeticích ve stylové soutěži pony handicap ZLP styl šampionát pony 2016 kategorie pony B, kde s Keulse Hoeve Timem obdržela 8,2 bodů. V oddělení dětí do 12. let se Eva s Timem umístila na 2. místě a celkově byla 3. S Kantje`s Carijou Eva obsadila se 7,7 body 9. příčkou. Keulse Hoeve Tima Eva převedla ještě ve stylové soutěži stupně L, kde po odečtu 0,5 bodů za shození získala 7,2 bodů a opět obsadila 9. příčkou. V soutěži LP na čas Eva startovala s Kantje`s Carijou a obdržela 4 trestné body za shození.

Výsledkyfotofotofoto.

Skokové závody Políkno

Jezdecká stáj Robin J.Hradec uspořádala dne 14.5.2016 v Políkně hobby skokové závody . Skoková soutěž - postupná obtížnost do 80 cm se Evě Adamové podařila s oběma poníky dokonči s plným počtem bodů a navíc v rychlém čase, který jí s Keulse Hoeve Timem zajistil 5. příčku a s Kantje`s Carijou stačil dokonce na vítězství. Také parkur postavený na výšce 90 cm překonala Eva s Keulse Hoeve Timem bez trestných bodů a postoupila tak do rozeskakování, kde jednou chybovala.

Jarní cena Opřetic

Dvě jezdkyně, Aneta Monhartová a Eva Adamová startovaly za Jezdecký klub Mladá Vožice 1. května na opřetických závodech. Aneta Monhartová s koněm Thokala Marta v hobby soutěži stupňová obtížnost do 50 cm nasbírala plný počet bodů a umístila se na 3. místě. Eva Adamová předvedla Keulse Hoeve Tima v soutěži pony handicap ZP a v soutěži pony handicap ZLP, ve které startovala také s Kantje`s Carijou se kterou se se ztrátou 0,92 s na vítězku umístila na 6 místě. V následné soutěži pony handicapu LP Eva s Carijou zopakovala bezchybný výkon a obsadila 8. místo.
Výsledkyfotkyfotky FB

CHANNEL STAR Zduchovice - 1. kolo

Ve dnech 16. a 17. dubna byl zahájen seriál skokových závodů JO La - Bohéme Zduchvice, který se skládá z bodovacích soutěží pro jezdce na pony ve věku od 8 do 16 let v úrovni skokových soutěží ZLP, LP, SP a STP a skokových soutěží pro děti a juniory. Eva Adamová s Kantje`s Carijou a Keulse Hoeve Timem absolvovala nedělní soutěž ZLP a soutěž LP, která byla bodovanou soutěží pro kategorie PONY YOUNGER a PONY OLDER. V soutěži ZLP na limitovaný čas se Eva s Carijou umístila na 4. místě ze 17 startujících. V soutěži LP, která se jela na čas Eva s Cariou v konkurenci 40 dvojic obsadila 12. místo. V kategorii PONY YOUNGER skončila na 9 místě a do žebříčku CHANNEL STAR si tak připsala 4 body. Nedělní start nám zkomplikovala nečekaná uzavírka silnice a o 1/2 hodiny dříve zahájená první soutěž, o které k nám nepronikla žádná informace. Za to, že se nám podařilo sice trochu pozdě, ale úspěšně odstartovat vděčíme dámám z JEZDECKÝ KLUB SEDLA, které nás ze špatné cesty zavedly na tu správnou a po příjezdu do Zduchovic se nás ujaly a pomohly nám připravit poníky tak, aby stihli první soutěž, za což jim moc děkujeme a přejeme jim mnoho nejen sportovních úspěchů.

Fotky, výsledky

Cena města Bystřice 2016

Jezdecký klub JK Opřetice, z.s. uspořádal ve dnech 9. a 10. dubna jezdecké závody Cena města Bystřice 2016. Eva Adamová se s koňmi Kantje`s Carijou a Keulse Hoeve Timem v neděli 10.dubna zúčastnila skokové soutěže Pony handicap ZLP * pro děti od 8 do 12 let pro pony kategorie B na styl a soutěže Pony handicap LP * pro děti od 8 do 12 let na styl. S Keulse Hoeve Timem se v soutěži ZLP* umístila s hodnocením 7,6 bodů na 3. místě.

Hobby závody JK ČZA Humpolec

První letošní hobby závody se 26. března konaly v Humpolci na závodišti Dusilov. Eva Adamová absolvovala skokové hobby soutěže do 80 cm a do 90 cm, které se jely na limitovaný čas. Parkur do 80 cm, kterého se zúčastnilo 38 dvojic, Eva překonala s Kantje`s Carijou i s Keulse Hoeve Timem bez trestných bodů. Keulse Hoeve Tim se v konkurenci 51 soutěžících neztratil ani v soutěži do 90 cm a po dokončení čistého parkuru se umístil na 16 místě.